Videolarda kullanılan Materyalleri Bilgisayara İndirme ve Bilgisayarda Kullanma Kılavuzu

Burada videolarda kullanılan animasyon, slayt ve doküman gibi materyallerin bilgisayarınıza nasıl indirebileceğiniz ve nasıl kullanabileceğiniz anlatılmaktadır.

Gerekli Programlar

Videolarda kullanılan materyalleri bilgisayarınızda kullanabilmek için
    • Winrar ve
    • Flash Player (opsiyonel)
programlarının bilgisayarınızda kurulu olması gerekmektedir.

Materyallerin İndirme ve Bilgisayarda Kullanılması için Yapılması Gerekenler

  1. Video altında bulunan “Video İle İlişkili Eklentiler” kısmında Eki indir bağlantısını tıklayınız.
  2. Bilgisayarınıza eklentiler zip dosyası halinde inmeye başlayacaktır. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra zip dosyasını seçip farenin sağ tuşuna basıp “Buraya Çıkart” bağlantısını seçiniz.
  3. Oluşan klasörü tıkladığınız anda çeşitli dosyalar ve Baslat.exe adlı bir flash programı bulunduğunu göreceksiniz. Baslat.exe dosyasını tıklayınız.
  4. Bu dosya çalışmaya başladığında karşınızda beyaz hiç yazısı olmayan bir pencere göreceksiniz. Bunun sebebi bu dosyanın akıllı tahtada düzgün bir şekilde görülebilmesi için çözünürlüğünün çok büyük olmasından kaynaklanmaktadır. İçeriğe ulaşmak için farenin sağ tuşuna basınız ve Flash Player ınız İngilizce ise "Show All"; Türkçe ise "Hepsini Göster" tuşunu tıklayınız.
  5. Ekranınızın sağ alt kısmında kontrol panelini göreceksiniz. Buradan sayfalar arasında ilerleyebilir, programdan çıkabilir ya da yeni sayfa ekleyebilirsiniz.