ideaLStudio
ideaLStudio öğretmenlerimizin e-öğrenme içerikleri hazırlayabilmesi için seçtiğimiz bir içerik geliştirme aracıdır. ideaLStudio e-öğrenme içeriklerinin hızlı, kolay ve yüksek kalitede hazırlanmasına imkân veren Web tabanlı bir içerik oluşturma aracıdır. ideaLStudio’yu kullanmak için temel bilgisayar becerilerine sahip olmak yeterlidir. ideaLStudio ile hiçbir programlama ve Flash bilgisine ihtiyaç duymadan dakikalar içerisinde zengin medya özelliklerinden yararlanılarak, animatif, interaktif ve sesli eğitimler hazırlamak mümkündür.

Hazır Kütüphane, Kolay Kullanım, Zengin Format,

İdeaLStudio çeşitli eğitim malzemelerinin bulunduğu bir kütüphane bulunmaktadır. Bu multi media öğrenme nesneleriyle eğitimler tasarımlanabileceği gibi, kullanıcı kendi resim, arka plan, Flash animasyon, ses, metin, video gibi medya öğeleri, sistem kütüphanesine kolayca yükleyebilmektedir. Her öğe farklı eğitimlerde tekrar tekrar kullanılabilmektedir. Sistemdeki her medya öğesi etiketlenmekte ve arama özelliği sayesinde kolayca bulunabilmektedir. Ayrıca bu etiketleme özelliği her öğenin anında güncellenmesine olanak sağlamaktadır. Görsel etkiyi arttırmak için sisteme dışarıdan video ve Flash animasyon yüklenebileceği gibi sistemdeki öğelerle de animasyonlar oluşturulup zengin medya içerikleri elde edilmektedir. Ayrıca mp3 formatında ses yüklemenin yanı sıra, ses kayıt aracı sayesinde de sisteme ses kaydetmek mümkündür.

Etkileşimli Eğitimler

ideaLStudio ile etkileşimli eğitimler hazırlanabildiği için kullanıcılara aktif öğrenme ortamı sağlanır. Böylece uygulamalı öğrenme deneyimi sunularak kullanıcıların eğitimdeki rolü, pasif izleyiciden aktif öğrenen konumuna geçmektedir.

Platform Bağımsız çıktı

İdeaLStudio ile yapılan eğitimler ek bir işlem yapmaya gerek kalmaksızın hem PC’lerde hem de tabletlerde çalışmaktadır.

EBA MLP (Mobil Eğitim Platformu - Learning Mobil Platform)

ideaLStudio ile etkileşimli eğitimler hazırlamanın yanı sıra, sesli e-kitap üretmek de mümkündür. ideaLStudio’nun iOS (iPhone, iPad) ve Android işletim sistemlerini destekleyen alt yapısı, üretilen eğitimlerin ve sesli e-kitapların mobil ve tablet gibi ortamlarda da izlenmesine olanak sağlamaktadır.
ideaLStudio kullanım kılavuzu
EBA-MLP
(Mobil Eğitim Platformu-android)ideaLStudio tanıtımı
Soru sihirbazı nasıl kullanılır?
ideaLStudio ile hazırlanmış eğitim örnekleri